İlk Randevu

· Almış olduğunuz ilk randevunuza gelmeden önce aşağıdaki bilgileri dikkatlice okumanız, ilk randevunuzun sorunsuz ve verimli geçmesinde yararlı olacaktır. Bu bilgiler ilişkimizin uzun süreli ve sağlıklı olmasına katkı sağlayacaktır.
 

· Bir diş hekimini en son ne zaman ve niçin ziyaret ettiniz? Bu ziyaret sırasında çekilen röntgenleriniz varsa lütfen yanınızda getiriniz.
 
· Herhangi bir sistemik hastalığınız (kalp, tansiyon, guatr, şeker gibi) ve düzenli aldığınız ilaçlar (aspirin dahil) varsa bize mutlaka bildirmelisiniz.
 
· Bu hastalıklarla ilgilenen doktorlarınızın isim ve telefon numaralarını istediğimizde bize vermek üzere yanınızda bulundurunuz.
 
· Özel durumlarınız varsa, (hamilelik vs. gibi) bize bildiriniz.
 
· Diş ağrınız varsa:
 
 1) Ağrı ne zaman ortaya çıktı ve ne kadar sürdü?
 2) Hangi dış etkenler (soğuk, sıcak, tatlı, baskı) ağrının tekrar ortaya çıkmasına neden oluyor?
 3) Yüzünüzde şişlik oluştu mu?
 4) Herhangi bir ilaç aldınız mı? 
 5)Alıyor musunuz? Lütfen ilaçların isimlerini yazarak bize bildiriniz.
 
· Bizden beklentileriniz nelerdir? Estetik amaçlı özel istekleriniz varsa lütfen bir kağıda yazarak bize bildiriniz.
 
· Herkesin vaktinin değerli olduğunu biliyoruz. 
Bu nedenle randevu ile hizmet veriyoruz.
 
· Size verilen randevuya 5-10 dakika önce gelmeniz o günün programında aksama olmaması açısından bize yardımcı olacaktır.
 
· Elde olmayan nedenlerle randevuya gecikmeniz durumunda, size ayrılan saatte daha kısa süreli bir tedavi tercih edilecektir. Kalan süre herhangi bir tedavinizin bitirilmesi için yeterli değilse, size başka bir güne randevu verilecektir.
 
· Gelemeyeceğiniz bir randevu için lütfen bizi en geç "bir gün" önce arayınız. Randevu gününde"randevu iptali" veya "randevu değişimini" arzu etmiyoruz.
 
· Randevuya gelinmemesi (no show) durumunda, kaybedilen zaman karşılığı "muayene ücreti" tahsil edileceğini anlayışla karşılamanızı isteriz. Gelmemeniz durumunda hekimimizin boş gececek zamanı için, randevu beklemekte olan başka konuklarımız olacağını bilmenizi isteriz.
 
· İlk randevunuzda tüm ağız dokularınız ve dişleriniz muayene edilir. Diş kökleriniz ile çene kemiğinizin saglığı "panoramik röntgen" çekilerek belgelenir.  Varsa sorunlarınız saptanır ve size uygun bir tedavi planı önerilir. Bu ilk randevunuzda yapılan tüm işlemler için kliniğimizde "muayene ücreti" uygulanmaktadır.
 
· Arzu ettiğiniz takdirde, size önerilen tedavi planına uygun olarak yapacağınız tahmini harcama tutarı bilginize sunulur.
 
· Temizlik, dolgu, çekim gibi tek seansta bitirilen tedavilerin gününde ödenmesi tercih edilir.
 
· "Tüm ağız rehabilitasyonu" gibi, uzun süreli ve yüksek bütçeli tedavilerde, her vaka kendine özgü koşullara sahiptir. Bu nedenle ücreti ve ilgili "ödeme planı" için muhasebe görevlimiz ile karşılıklı görüşmenizi öneririz.

Tedaviye başlanmadan önce ödeme planında anlaşma sağlanması, ilişkimizin uzun süreli ve güvenilir olmasında yararlı olacaktır.
 
Tedavi ücretlerimiz;  
Kullandığımız malzemelerin kalitesi, hijyenik bir ortam sağlanabilmesi ve en önemlisi, doktorlarımızın tecrübe düzeyleri göz önüne alınarak belirlenmektedir.
 
Klinikte ağzınız ve dişleriniz görülmeden, tedavileriniz ile ilgili fiyatlandırma yapmanın yanıltıcı olabileceğini düşünüyoruz. Bu nedenle, sitemizde fiyat listemizi yayınlamayı tercih etmiyoruz. Fiyatlandırmayı  TDB Asgari Fiyat Tarifesini baz alarak  belirlemekteyiz .
Bu bilgiler için, bizi ziyaret etmenizi veya telefonla bilgi almanızı rica ediyoruz.