İmplant

Diş eksikliğinin giderilmesinde kullanılan yöntemlerden biri diş implantlarıdır. Diş implantları zaman içinde kemiğe kaynar ve vücudun bir parçası gibi olur. Implant uzerine yapılan protezler ile yeni dişlere kavuşursunuz. Çiğneme, içme, konuşma gibi fonksiyonları yerine getirirken, estetik açıdan da kişinin görüntüsünün iyileşmesine katkıda bulunur.

Böylelikle güvenle gülümseyebilirsiniz.

Kırk yılı aşan araştırma sonuçları, implant tedavisi uygulamalarının yuksek başarılı ve öngörülebilir olduğunu göstermektedir.

Tek Diş Eksikliği;
Tek bir diş çekildiğinde, oluşan boşluğu doldurabilmek için, komşu dişler traşlanır ve “köpru“ denilen protezler yardımı ile bu boşluk doldurulur. Artık, kayıp diş kökünü bir implant yardımı ile geri kazanarak, ve üzerine güzel bir porselen kuron yerleştirerek , komşu dişleri de aşındırmadan tek diş boşluğunu doldurabiliriz..

Çoklu Diş Eksikliği;
Birden fazla ve yanyana diş eksikliğinde, ya cok büyük köprü protezler, yada (takılıp/çıkartılan) çengelli protezler kullanılmaktadır. Implantlar yardımı ile, kayıp diş kökleri geri kazanılabilir ve yeni diş köklerinin üzerine cok güzel porselen dişler yerleştirilerek “sabit yeni dişler” üretilebilir.

Tüm Çene Dişsizliği;
Tüm dişlerin olmadığı durumlarda, damak yerine sabit protezler kullanılabilir. Kişinin tercihlerine bağlı olarak; klasik uygulamanın yanında, “bir günde diş” ve/veya rehber eşliğinde “kesisiz cerrahi ve anında protez” uygulamaları ile damak kullananların hayat kalitesinde ciddi iyileştirmeler yapılabilir.